این تور برگزار شده است.
تور دور ترکیه مهر 1400 آنکارا، کاپادوکیه، قونیه، آنتالیا، پاموکاله، کوش آداسی، ازمیر

از 7,200,000 تومان + 580 دلار

سفر 8 روزه (8 روز و 7 شب)

جاذبه‌ها:

مقبره آتاتورک، عبادتگاه آگوستوس، محله تاریخی هامامونو، آبشار دودن، ساحل دریای مدیترانه، شهر باستانی افه سوس، معبد تاریخی آرتمیس، غار اصحاب کهف، موزه فضای باز گوریمه، پرواز بالن ها، پاشابگ، مقبره حضرت مولانا، چشمه های تراورتنی پاموکاله، شهر باستانی هیراپولیس، کلیسای سنت پلی کارپ، بازار سنتی کمرالتی، ساحل چشمه

این سفر در یک نگاه
اقامت:
7 شب هتل 4 ستاره
محل حرکت:
فرودگاه بین المللی امام خمینی
مدت:
سفر 8 روزه از 8 مهر
تعداد روز مرخصی:
نیاز به 4 روز مرخصی + 1 روز 5شنبه
زمان حرکت:
پنج شنبه 1400/07/08 - ساعت 04:50 صبح
لطفا 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه امام خمینی حضور داشته باشید.
زمان بازگشت:
حدود ساعت 23:40
وسیله نقلیه اصلی:
هواپیما رفت و برگشت ایرلاین ترکیش
وسیله نقلیه محلی:
با توجه به تعداد مسافران
کشور‌ مورد بازدید:
ترکیه
درجه سختی:
قیمت:
از 7,200,000 تومان + 580 دلار

امروز 25 مهر 1400

شنبه یک دو سه چهار پنج جمعه
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
درباره سفر

 

قیمت های اعلام شده بدون احتساب بلیط رفت و برگشت می باشد.
قیمت ها به ازای هر نفر و به دلار می باشد.
نام هتل دو تخته سه تخته سینگل کودک زیر 12 سال
هتل 4 ستاره تاپ 580 دلار
+
بلیط
548 دلار
+
بلیط
705 دلار
+
بلیط
با تخت: 480 دلار
بدون تخت: 340 دلار 
+
بلیط
  1. نرخ کودک زیر 2 سال در تمامی هتل ها  80 دلار + بلیط پرواز میباشد.
برنامه سفر
روز 1

ساعت ۵ صبح پرواز از تهران، ساعت7:30 صبح ورود به فرودگاه آنکارا، ساعت 8:30 صبح صرف صبحانه و شروع گشت، صرف ناهار و ادامه گشت ها، ساعت ۱۹ حرکت به سمت کاپادوکیا، و اقامت شب اول در هتل کاپادوکیا

روز 2

ساعت ۵ صبح بالن سواری در کاپادوکیا، ساعت ۸ صرف صبحانه، ساعت ۹ صبح شروع گشت کاپادوکیا، صرف ناهار و ادامه گشت و اقامت شب دوم در هتل کاپادوکیا

روز 3

ساعت ۵ صبح گشت کاپادوکیا،ساعت ۸ صبح صرف صبحانه، ساعت ۹ حرکت به سمت قونیه، ساعت ۱۲ ورود به قونیه و‌ گشت آرامگاه حضرت مولانا، صرف ناهار و حرکت به سمت آنتالیا، حدود ساعت ۲۰ ورود به شهر زیبای آنتالیا و اقامت شب سوم در هتل آنتالیا

روز 4

این روز از سفر وقت آزاد و در اختیار برای گذران وقت در هتل آنتالیا می باشد، اقامت شب چهارم در آنتالیا

روز 5

ساعت ۸ صبح صرف صبحانه، ساعت ۹ صبح شروع گشت آنتالیا، صرف ناهار و ادامه گشت ها و اقامت شب پنجم در هتل آنتالیا

روز 6

ساعت 7:30 صبح صرف صبحانه، ساعت 8:30 صبح حرکت به سمت دنیزلی و شروع گشت پاموکاله، صرف ناهار و‌ ادامه گشت پاموکاله، حرکت به سمت کوش آداسی، اقامت شب ششم در هتل کوش آداسی

روز 7

ساعت ۸ صبح صرف صبحانه، ساعت ۹ شروع گشت کوش آداسی، صرف ناهار و ادامه گشت و اقامت شب هفتم در هتل کوش آداسی

روز 8

ساعت ۸ صبح صرف صبحانه، ساعت ۹ حرکت به سمت ازمیر، ساعت ۱۱ ورود به ازمیر و شروع گشت ازمیر، صرف ناهار و ادامه گشت ها، ساعت 23:40 پرواز به تهران

پذیرایی و اقامت
روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط محل توضیحات
1 رستوران آرند تور رستوران مسافر هتل مسافر هتل 4 ستاره کاپادوکیه
2 رستوران هتل آرند تور طبیعت مسافر هتل مسافر هتل 4 ستاره کاپادوکیه
3 رستوران هتل آرند تور رستوران مسافر هتل مسافر هتل 4 ستاره آنتالیا
4 رستوران هتل آرند تور رستوران مسافر هتل مسافر هتل 4 ستاره آنتالیا
5 رستوران هتل آرند تور رستوران مسافر هتل مسافر هتل 4 ستاره آنتالیا
6 رستوران هتل آرند تور رستوران مسافر هتل مسافر هتل 4 ستاره کوش آداسی
7 رستوران هتل آرند تور رستوران مسافر هتل مسافر هتل 4 ستاره کوش آداسی
8 رستوران هتل آرند تور رستوران مسافر رستوران مسافر - -
سهم آرندتور 8 وعده غذا شامل: 8 وعده صبحانه
سهم مسافر 16 وعده غذا شامل: 8 وعده ناهار، 8 وعده شام
سایر خدمات

 

لوازم ضروری
چراغ پیشانی یا چراغ قوه داروهای شخصی کرم ضد آفتاب
کفش پیاده روی گذر نامه عینک آفتابی
لباس مناسب فصل
لوازم پیشنهادی سفر
فلاسک چای کرم ضد آفتاب صندل طبیعت گردی
شرایط و مقررات مهم

 

توضیحات مهم

ترکیه

ترکیه سی و پنجمین کشور وسیع دنیا درست در شرق قاره آسیا قرار گرفته و ایران نیز همسایه شرقی او محسوب می شود.

کشور ترکیه چون با دو قاره مهم آسیا و اروپا هم مرز بوده اهمیت دارد. در حقیقت ترکیه از دوبخش اروپایی و آسیایی تشکیل و به وسیله تنگه های بسفر داردانل و دریای مرمره از قاره اروپا جدا می شود. از سوی دیگر ترکیه از سه طرف با دریا احاطه شده و بنابراین بسیاری از کشورها که ایران هم جزو آنها قرار دارد از خاک ترکیه برای ترانزیت کالا و انرژی استفاده می کنند.البته این کشور به طور کلی سرزمینی کوهستانی به حساب می آید که بخش عمده آن را فلات ها و کو ههای متعددی چون توروس و آرارات در برگرفته است.

تغییرات سیاسی و اقتصادی یک دهه گذشته در این کشور، از ترکیه  کشوری قدرتمند ساخته است اما ایرانی ها این کشور را بیشتر با صنعت گردشگری و نساجی آن می شناسد.که البته تصور کاملا درستی است.

ترکیه یکی از غول های بزرگ پوشاک دنیاست و دولت ترکیه صنعت نساجی این کشور را به عنوان یکی از صنایع استراتژیک خود تعریف کرده و از آن به صورت ویژه حمایت می کند.

آنتالیا

تاریخچه آنتالیا

در قرن دوم قبل از میلاد مسیح آتالوس پادشاه برگاما، به ژنرالهای خود دستور داد که بهشت روی زمین را برای پادشاه پیدا کنند.

پس از جستجوی دراز مدت این بهشت زمینی پیدا شد و نامش را آتلیا گذاشتند. بدین ترتیب در سال 159 قبل از میلاد این شهر پایه گذاری شده است.

1207 میلادی حاکمیت شهر به دست سلجوقی ها و در قرن 15 میلادی به دست امپراطوری عثمانی افتاد.

آنتالیا به عنوان وارث تمدن های قدیم آثار بجا مانده از اسکندر کبیر و پاولوس را در خود حفظ نموده است.

استان آنتالیا یکی از 81 استان ترکیه است و مرکز آن شهر آنتالیا می باشد. استان آنتالیا از غرب از طریق شهر کمر آغاز شده و به طول 60 کیلومتر توام با ساحل زیبای خود به شهر آلانیا در شرق آنتالیا ختم می شود. جمعیت این استان در حدود 000/2000/2 نفر و مساحت آن 723/20 کیلومتر مربع است. جمعیت شهر آنتالیا نیز در حدود 000/000/1 نفر برآورد شده است.

این استان در میان رشته کوه توروس و دریای مدیترانه و در جنوب غربی ترکیه قرار گرفته است و به عنوان مرکز گردشگری و تفریحی در ترکیه محسوب می گردد و 30 درصد از کل گردشگران خارجی ترکیه به این استان وارد می شوند.

به دلیل آب و هوای خاص مدیترانه ای، موقعیت آب و هوایی آنتالیا به گونه ای می باشد که در حدود 300 روز سال آفتابی بوده و بهشتی از فعالیت های ورزشی همچون موج سواری، اسکی روی آب، قایق رانی، کوهنوردی را به وجود آورده است. در فصل تابستان دمای هوای این شهر بین 35 تا 45 درجه سانتیگراد و رطوبت بین 65 تا 85 درصد می باشد. آنتالیا از اواسط فروردین تا آبان برای شنا مناسب است.

سواحل آنتالیا

ساحل دریای مدیترانه در ترکیه از تکیروا آغاز شده و تا محمودلار ادامه داشته و شهر ها و مناطق تفریحی بی شماری همچون کمر، آنتالیا، بلک، سیده، آلانیا را در بر می گیرد.

این مناطق تفریحی و ساحلی که هر کدام زیبایی های منحصر به فرد خود را دارند، دارای پلاژهای زیبا، رشته کوه های پر از برف، صخره های ساحلی کم نظیر، روستاها و دهکده های آرامش بخش با مناظر بی نظیر می باشد. این مناطق از نظر آثار هنری و تاریخی بسیار غنی بوده و چندین اثر قدیمی و تاریخی مشهور را در خود جای داده است. هتلهای مدرن در کنار مکانهای دیدنی و طبیعت بکر، محیطی امن و راحت را برای شما مهیا نموده تا با آسودگی خاطر تعطیلات خود را در این مناطق سپری کنید.

دیدنی های آنتالیا

از آنجا که آنتالیا دارای قدمتی طولانی بوده دارای اماکن تاریخی مهمی می باشد.

مساجد و کلیساهای زیادی نیز در این شهر بنا شده اند که مسجد کورکوت و مسجد کبیر، مسجد قلعه، و... مدزسه کارتای، کلیسای عزیز نیکلاس، کلیسای آپایورگی از آن جمله اند.

 

کاپادوکیا

ضیافت خارق العاده ایی از طبیعت است که فراتر از تخیلات زیبایی های خود را که با دست ساخته های بشر بر آن افزوده شده است به بازدید کنندگان ارائه می دهد.

منطقه ایی که در زمان های قدیم به نام کاپادوکیا مشهور بود امروزه محل اعجاب انگیز ترین مناظر طبیعی بوده و بخش هایی از استانهای آکسارای، نوشیهر،نیغده،کایسری را شامل می شود.

نام کاپادوکیا جایی که زمین در اثر میلیونها سال فرسایش به شکل های عجیب و فانتزی در امده، برای بسیار ی از مردم یادآور شهرهای باستانی اوچ حیصار، گورمه، آوانوس، اورگوپ می باشد.

دودکش های پریان کاپادوکیا که به مانند ارواح در سطح زمین گسترده شده و همینطور شهرها و عبادتگاه هایی که تا عمق چندین متری زمین قرار گرفته اند به منطقه هوایی معنوی بخشیده است.

کاپادوکیا به دلیل موقعیت ممتاز خود در طول تاریخ از مناطق مهم و استراتژیک به شمار می آمده و مسیرهای تجاری مهم از جمله جاده معروف ابریشم از شرق،غرب،شمال، جنوب  این منطقه عبور می کرده است. این منطقه ر اثر ترددزیاد، همواره تحت تاثیر فرهنگ های گوناگون قرار داشته و از تاریخ و فرهنگی پیچیده برخوردار بوده است.کاپادوکیا در عین حال محل تلاقی عقاید و فلسفه های متفاوت نیز بوده که یکدیگر را تحت تاثیر قرار داده اند.

قونیه

از شهرهای آباد و قدیمی ترکیه است که در گذشته ایکونیم نامیده می شده.قونیه پایتخت ترک های سلجوقی در قرون دوازدهم و سیزدهم بود و در آن زمان به عنوان یکی از مراکز فرهنگی بزرگ به شمار می آمد. در آن دوران رشد فرهنگی سیاسی و مذهبی در منطقه از رواج خاصی برخوردار بود و مولانا جلال الدین رومی فرقه صوفی را که در غربی ها به آن چرخش دراویش می گفتند را تاسیس کرد.امروزه آرامگاه مولانا با منظره خیره کننده و کاشی های سبز خود مشهورترین ساختمان کونیا به شمار می آید.در کنار آرامگاه مولانا، مدرسه دینی درویش ها قرار دار د که به موزه ای تبدیل گردیده است و در آن دست نوشته های مولانا و انواع هنرهای دستی آن دوره به نمایش گذارده شده است.

در نیمه نخست دسامبر مراسم یادبود مولانا با شکوه خاصی در قونیه برگزار می شود چرخش های کنترل شده و خلسه وار مردان سفید پوش سمازن برای هر تماشاگری جذاب است.

نکات مهم هنگام ثبت نام
  1. همسفران گرامی می توانند هزینه سفر را به شماره کارت زیر واریز نمایند:
    نام بانک شماره حساب شماره کارت صاحب حساب
    گردشگری 164706825311 5054-1610-0955-0348 سید معصوم جلیلی نومندان
  2. پس از واریز هزینه سفر ارائه (فیش واریزی و عکس کارت ملی تمام نفرات) به دفتر آرندتور از طریق واتس آپ به شماره های زیر الزامی میباشد.
  3. با توجه به محدودیت ظرفیت، اولویت با کسانی است که سریع‌تر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.
  4. تمامی مسافرین در طول سفر دارای بیمه مسئولیت مدنی میباشند. تعهدات این بیمه: (هزینه های پزشکی هر نفر تا سقف 100.000.000 ریال، غرامت فوت و نقص عضو هر نفر 4.800.000.000 ریال)
  5. خواهشمند است پس از واریز وجه لطفا با شماره‌های زیر تماس گرفته و شماره فیش واریزی را اعلام فرمائید.
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
Copyright © 2021 arandtour.com All rights reserved.