تور مالدیو

28 رای شما هم امتیاز بدهید!
 • مالدیو 4 شب و 5 روز
  • از 999 دلار
  • همه روزه
  جزئیات سفر
 • مالدیو 5 شب و 6 روز
  • از 1,215 دلار
  • همه روزه
  جزئیات سفر
 • مالدیو 6 شب و 7 روز
  • از 1,425 دلار
  • همه روزه
  جزئیات سفر
 • مالدیو سریلانکا اسفند 1401
  • هزینه سفر به زودی اعلام می‌گردد.
  • همه روزه
  جزئیات سفر

تور مالدیو:
مالدیو کشوری است جزیره ای در اقیانوس هند واقع در جنوب غربی هند. ما در تور مالدیو از پایتخت مالدیو، که ماله نام دارد، دیدن می کنیم. جمعیت این کشور 328 هزار نفر و واحد پول آن روفیه مالدیو است. زبان رسمی این کشور دیوهی نام دارد که زبانی هند و اروپایی است و همانندی هایی با زبان سینهالی قدیم دارد.مردم آن از قوم مالدیوی هستند که تبارشان به مردم سریلانکا و هند(آمیخته آریایی و دراویدی) میرسد و رگه هایی از اعراب نیز در میان آنها وجود دارد. هم زبان و هم مردم آن با نام دیوهی نامیده میشوند که واژه دیبجات و دیباجات که در فارسی و عربی در قدیم برای مالدیو به کار میرفت نیز شکلی از همین واژه دیوهی است.دین رسمی این کشور اسلام است و پیروی از دیگر ادیان در ملا عام ممنوع و قابل پیگرد قانونی است.مالدیو در سال 1965 از بریتانیا مستقل شد. مالدیو هم از نظر جمعیت و هم مساحت کوچکترین کشور قاره آسیا است. زمینهای این کشور به طور میانگین 1.5 متر از سطح دریا ارتفاع دارند و بنابر این کم ارتفاع ترین کشور جهان به شمار میآید.بلندترین نقطه این کشور تنها 2.4 متر ارتفاع دارد. ماله، پایتخت مالدیو 104 هزار نفر جمعیت دارد و به طور سنتی محل اقامت شاه و تاج گذاری ها بود.جزایر تور مالدیو از مکانهای جذاب برای غواصان است و ایستگاههای غواصی زیادی در این جزایر وجود دارد.

مالدیو کجا قرار دارد؟

مجمع الجزایر تور مالدیو در جنوب غربی کرانه های هندوستان قرار گرفته و کوتاهترین فاصله آن تا کرانه های هند، 600 کیلومتر است. مالدیو تپه ماهور و رودخانه ای ندارد. دمای هوای مالدیو تحت تاثیر اقیانوس هند در تمام مدت سال بین 24 تا 33 درجه سانتیگراد متغیر میباشد. علی رغم وجود هوای شرجی نسبتا بالا،نسیم دریایی مداوم خنک باعث جابجا شدن هوا و تعدیل گرما میشود. فصول عمده این کشور را دو فصل خشک و بارانی تشکیل میدهند که فصل بارانی از اواخر آوریل تا اواخر اکتبر با باد و طوفان همراه میباشد.

راهنمای سفر به مالدیو

در این بخش ملاحظات اصلی سفر به مالدیو را بررسی می‌کنیم.

آب و هوای کشور مالدیو

مالدیو آب‌وهوایی گرم و اقیانوسی دارد. دما در این کشور تقریبا در تمام طول سال یکسان و بین 25 تا 30 درجه سانتی گراد است. دمای مالدیو معمولا به سختی زیر 25 درجه سانتی گراد می‌رسد و روزها به‌طور متوسط 8 ساعت آفتاب می‌تابد.
مالدیو دو فصل خشک و مرطوب دارد. در فصل مرطوب که تحت تاثیر جریان موسمی جنوب غربی قرار دارد، باد بیشتری می‌وزد و آب‌وهوا خنک‌تر است. این فصل از ماه آوریل شروع می‌شود و تا نوامبر ادامه دارد.
فصل خشک مالدیو هم میان ماه‌های دسامبر تا آوریل است که دما در آن افزایش می‌یابد و هوا خشک‌تر است.

بهترین زمان سفر به مالدیو

معمولا بیشترین پیک تور مالدیو در ماه‌های خشک این کشور است. ماه‌های ژانویه، فوریه، مارس و آوریل بهترین زمان برای بازدید از مالدیو هستند. البته از آنجایی که حیات وحش و طبیعت این کشور مهم‌ترین جاذبه توریستی مالدیو محسوب می‌شود، حتما قبل از انتخاب زمان سفر و خرید بلیط تور مالدیو باید گزینه‌های دیگری غیر از آب‌وهوا مانند زمان تماشای حیات دریایی خاص و... را هم مدنظر قرار دهید.

بهترین هتل های مالدیو

از آنجایی که گردشگری یکی از ارکان اصلی اقتصاد مالدیو را تشکیل می‌دهد، امکانات و اقامتگاه‌های زیادی مخصوص گردشگران ساخته شده است که همگی آن‌ها در وضعیت مطلوبی قرار دارند. سرتاسر مالدیو جزایر توریستی و مسکونی متعددی قرار گرفته‌اند که با هتل‌های لوکس و زیبا از مسافرین پذیرایی می‌کنند.
درحال حاضر هتل‌های آنانتارا دیگو، سان سیام ایرو، ریو پالاس، دیگو مالدیو، کنارد، سیکس سنس، تاج، رابینسون، کورومبا، پارادایس آیلند ریزورت اند اسپا، کوکو بودو، شرایتون، هتل رویال آیلند و جمیرا از هتل‌هایی هستند که تقریبا در اکثر وبسایت‌های بوکینگ در رتبه‌های بالا قرار دارند. البته به دلیل تعدد هتل و اقامتگاه‌هایی که استانداردهای بالایی دارند، انتخاب بهترین هتل کمی سخت و دشوار خواهد بود. نکته بعدی اینکه هزینه بلیط تور مالدیو با توجه به نوع هتل کاملا متغیر خواهد بود.

قیمت تور مالدیو

اتباع ایرانی جهت سفر با تور مالدیو به ویزا نیاز ندارند. مالدیو از جمله کشورهایی است که قیمت تور آن بسیار متنوع به نظر می‌رسد. یکی از مهم‌ترین دلایل این تنوع در قیمت، تنوع در هتل‌های اقامت است. شما می‌توانید با انتخاب هتلی اقتصادی و به صرفه، هزینه اقامتتان را به هزار دلار کاهش دهید یا برعکس؛ با انتخاب هتلی گران قیمت و لوکس، هزینه اقامتتان را دو تا سه برابر کنید.
در نهایت همه‌چیز به انتخاب خودتان بستگی دارد. معمولا قیمت تور مالدیو با احتساب هزینه پرواز رفت و برگشت و اقامت بین 35 تا 150 میلیون تومان در نوسان است. طبیعتا انتخاب تفریحات متعدد و وعده‌های غذایی هم می‌تواند هزینه تور مالدیو را افزایش دهد.

ویزای مالدیو برای ایرانیها

مالدیو از جمله کشورهایی است که برای سفر به ویزا نیاز ندارد و شما می‌توانید با ارائه بلیط و ووچر هتل، ویزای فرودگاهی 30 روزه دریافت کنید. هزینه صدور ویزای فرودگاهی در مالدیو 50 دلار است و ارائه پاسپورت معتبری که حداقل 7 ماه اعتبار داشته باشد هم الزامی ست. به خاطر داشته باشید که حتما برای دریافت ویزا، یک قطعه عکس همراهتان باشد.

جاذبه های تور مالدیو

گفته می شود که حداکثر سی سال برای دیدار از مالدیو وقت داریم.ذوب یخ های قطبی و بالا آمدن سطح آب اقیانوس ها موجب خواهد شد.این کشور جزیره ایی و کم ارتفاع در اقیانوس هند غرق شود.

جمهوری مالدیو کشوری است مرکب از 1192 جزیره مرجانی که مجموع مساحت آنها کمتر از 298 کیلومتر مربع است. یعنی اگر به فرض که این جزایر را به هم بچسبا نیم سرزمینی میشود به طول تقریبی کمتر از 30 کیلومتر و عرض 10 کیلومتر. به واقع مجموعه مساحت کل 1192 جزیره کشور مالدیو تقریبا یک سوم مساحت شهر تهران است.

مالدیوی ها نژادی از سینهالی، در اویدی، آفریقایی  و عرب هستند. مالدیو مسلمان نشین ترین کشور جهان به شمار می آید زیرا صددر صد جمعیت مسلمان هستند.

آب و هوای مالدیو گرمسیری است و درجه هوا در طول سال حدود 30 درجه سانتیگراد است. با این حال در بین ماه های آوریل تا اکتبر بارندگی های زیادی در این کشور رخ می دهد که ناشی از باران های موسمی اقیانوس هند است.

در طول تور مالدیو از جزایر مرجانی مالدیو یکی از زیبایی های کشور مالدیو است دیدن می کنید.شما در آبهای ساحلی این کشور حیوانات آبی مختلفی حتی کوسه را هم می بینید.

اگر جزیره های کوچک جمهوری مالدیو را مانند صورت های فلکی به هم کنیم تصویر پرنده ایی با بال های گشوده نمایان می شود که نماد مالدیو هم می باشد.

به شما پیشنهاد میکنیم لذت سفر با تور مالدیو را ازدست ندهید!

جاذبه های گردشگری مالدیو

از آنجایی که این کشور، جزیره‌ای است و شهرهای آن هم مجموعه‌ای بهم پیوسته از جزایر اقیانوسی هستند طبیعی است که اکثر جاذبه‌های توریستی مالدیو بر پایه اقیانوس و تفریحات آبی باشد. پس اگر به جزایر و سواحل علاقه دارید، مالدیو بهشتی کوچک برای شما خواهد بود و تور مالدیو هم بلیطی برای ورود به این بهشت محسوب می‌شود.
بخشی از مهم‌ترین جاذبه‌های توریستی مالدیو عبارتند از:

موزه ملی مالدیو و مسجد جامع ماله

بیایید از دو جاذبه غیر اقیانوسی شروع کنیم! شاید هرگز فکرش را نمی‌کردید اما مالدیو کشوری مسلمان‌نشین است و اسلام دین رسمی این کشور محسوب می‌شود. مسجد جامع مالدیو یکی از قدیمی‌ترین مساجد این کشور است که حدود 5 قرن قدمت دارد و تماشای معماری زیبای آن برای گردشگران لطف ویژه‌ای دارد.
موزه ملی مالدیو هم یادگاری از دوران پادشاهی این کشور است و اگر از علاقه‌مندان به تاریخ هستید، نباید بازدید از آن را از دست بدهید.

ساحل شب‌تابی وادهو

ساحل شب‌تابی یکی از نادرترین پدیده‌های طبیعی جهان است که با سفر به مالدیو شانس تماشای آن را خواهید داشت. وجود فیتوپلانکتون‌ها در آب باعث می‌شود که در شب نور درخشانی در آن دیده شود، گویی که به آسمان پرستاره زل زده‌اید.

جزیره مافوشی

بخش عمده‌ای از جزایر مالدیو غیرمسکونی و توریست نشین هستند. جزیره مافوشی یکی از معروف‌ترین این جزایر و از زیباترین جاذبه‌های توریستی مالدیو است که معمولا بازدید از آن در برنامه تور مالدیو قرار می‌گیرد.

خانه وال مالدیو

می‌دانید که تفریحات آبی از اصلی‌ترین دیدنی‌های مالدیو هستند. نظرتان درباره گشت در اعماق اقیانوس و تماشای ماهی‌های زیبای آب‌های شور چیست؟ یکی از جالب‌ترین جاذبه‌های توریستی مالدیو گشت‌زنی با زیردریایی در اقیانوس و تماشای مناظر دنیای زیر آب است که در خانه وال مالدیو انجام می‌شود.

کاخ مولی آگه

کاخ مولی آگه یکی از بناهای معروف تاریخی مالدیو است که همیشه یکی از اصلی‌ترین مقاصد بازدید مسافران تور مالدیو محسوب می‌شود. این بنای زیبا که کمتر از یک قرن قدمت دارد، در گذشته مقر حکومت این کشور بوده است.

غواصی

غواصی مهم‌ترین تفریح آبی در مالدیو است که هرگز نباید در سفر به مالدیو آن را از دست بدهید.
سایر جزایر دیدنی مالدیو عبارتند از:

 • جزیره باتالا
 • جزیره هوان فوشی
 • جزیره باآتول
 • جزیره جیراوارو

راهنمای خرید تور مالدیو از آرند تور

شما می‌توانید به سادگی برای رزرو تور مالدیو در آرندتور اقدام کنید. ما در آرند تور تلاش کرده‌ایم تا اقتصادی‌ترین گزینه‌ها به همراه بهترین امکانات را در اختیار شما قرار دهیم و علاوه‌بر آن، بیمه مسافرتی هم به شما تعلق خواهد گرفت. برای رزو تور مالدیو کافیست هزینه سفر به همراه هزینه بلیط هواپیما را به شماره حساب اعلام شده در وبسایت واریز کنید و فیش واریزی را به همراه مدارک مورد نیاز مانند شماره تماس، تصویر کارت ملی و کارت واکسن به شماره دفتر آرندتور ارسال کنید و با دفتر تماس بگیرید.
پس از آن، کارشناسان ما در آرندتور در مورد مراحل بعدی با شما صحبت خواهند کرد و برنامه سفر به‌صورت کامل در اختیار شما قرار خواهد گرفت.


بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل